Persian Poster    
طراحی گرافیک
 
    english  
       
 
تبلیغات:
انجمن صنفی طراحان گرافیک
سفارش طراحی
AGI
ایکوگرادا
seminar
حراجی دامنه
رسم
نشریه نشان
رنگ پنجم
وبسایت تنبور
befor and after mag
سفارش طراحی
پوسترهای لهستان
فرهنگسرای هنر
موسسه استاد قباد شیوا
seminar
سایتهای گرافیکی
Graphis Mag
tdayposters
آموزشگاه ویژه

شیوه درج آگهی در سایت
پرشین پوستر

 

 

:: پرشین پوستر چیست؟

پرشین پوستر، وب سایتی است که هدف آن فهرست کردن لینک صفحه اینترنتی طراحان گرافیک ایران است که در آن پوستر های خود را به نمایش گذاشته اند. بنابراین: پرشین پوستر لینک به وب سایت طراحان گرافیست نیست، بلکه لینک به صفحه پوستر طراحان گرافیک در اینترنت است. از اینرو نام طراحانی که صفحه ای اختصاصی برای پوستر در اینترنت ندارند درپرشین پوستر درج نخواهد شد. مشابه چنین سایتی در اغلب کشورهای صاحب پوستر وجود دارد و جای خالی آن در ایران احساس میشد.

:: چه مشکلاتی در مسیر ایجاد و توسعه پرشین پوستر وجود دارد؟

مهمترین مشکل موجود، عدم توجه اغلب طراحان گرافیک به ایجاد و نگهداری دائمی صفحه اینترنتی خود است، به نحوی که در بررسی اغلب وب سایتهایی که مربوط به طراحان ایرانی بود، مشاهده نمودیم که صفحه مورد نظر در دسترس نمی باشد. علت این مساله بی توجهی به تمدید دامنه و هاست و یا اشکالات نرم افزاری بوده است. همچنین سایتهای تمام فلشی که صفحه پوستر آنها آدرس مجزا ندارد غیر قابل درج در این سایت هستند.

:: چه صفحات اینترنتی قابل قبول است؟

تفاوتی وجود ندارد. مهم وجود صفحه ای مختص پوستر و متعلق به یک طراح میباشد که لینک مشخصی داشته باشد. این لینک میتواند منتهی به یک صفحه زیر مجموعه وبسایت شخصی باشد نظیر:
www.name.com/poster
www.poster.name.com
و یا اینکه از صفحاتی باشد که در سایتهای مختلف در اختیار طراحان قرار میگیرد، به شرطی که در آن صفحه فقط پوستر قرار داده شده باشد، مثلا:
www.coroflot.com/yourname/poster
www.yourname/deviantart.com

:: چگونه نام خود و یا طراح مورد نظرمان را به لیست اضافه کنیم؟

به راحتی و با ارسال لینک مربوطه به ایمیل این وبسایت، نام مورد نظر در اولین فرصت به لیست اضافه خواهد شد.

:: چه نکاتی در این وبسایت مورد توجه بوده؟

مهمترین مساله مورد توجه، سادگی این وبسایت و سهولت دسترسی بوده است. تلاش شده طراحی و برنامه نویسی به شکلی باشد که افراد با هر نوع کیفیت اتصال به اینترنت براحتی امکان استفاده از سایت را داشته باشند. همچنین نسخه انگلیسی این وبسات با همین نام و پسوند دیگری به زودی ارائه میشود.

:: چه پیشنهادی به افرادی که سایت اینترنتی ندارند و امکان هزینه کردن برای طراحی هم برایشان مقدور نیست داریم؟

داشتن سایت شخصی، تنها راه ممکن درج نام شما در دایرکتوری نیست. مهم صفحه ای پایدار در اینترنت است که در آن صفحه بخش مستقلی با نام پوستر ایجاد کرده باشید. تعداد سایتهایی که به شما صفحه رایگان برای این کار میدهند بسیار زیاد است. دو سایت معتبر که پیشنهاد میکنیم در آنها صفحه ایجاد کنید به شرح زیر است:

www.coroflot.com
www.deviantart.com

یادآوری میشود که باید در این صفحه خود در این سایتها، زیرشاخه ویژه پوستر ایجاد کنید. از درج لینکهای منتهی به صفحات مشترک بین پوستر و سایر محصولات گرافیکی می شود معذوریم.

:: شما چه حمایتی می توانید از پرشین پوستر بکنید؟

پرشین پوستر سایتی مستقل و بدون دریافت هر گونه کمک از سازمانها و نهادها می باشد. تنها کمکی که شما در این مقطع می توانید به این سایت بکنید، درج لینک این سایت، در وبلاگ یا وبسایت خودتان می باشد.

   
       
 

کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد
طراحی و اجرا: مهدی محجوب